Wilga w Siedlcach zawiodła

SIATKÓWKA. Ósemka Elmo pewnie wygrała derby regionu. Mimo dobrego początku spotkania, zespół z Garwolina zagrał w Siedlcach poniżej oczekiwań. Z wielkiej chmury mały deszcz, można by skomentować przebieg ...

Z wielkiej chmury mały deszcz, można by skomentować przebieg derbowego spotkania siatkarzy w Siedlcach. Prawdziwych emocji było trochę tylko w pierwszym secie, w którym na początku goście wygrali cztery pierwsze piłki. Ósemka mozolnie odrabiała straty, ale przegrała seta 21:25.

Druga partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia gospodarzy 8:0. Wilga miała problemy z odbiorem trudnych technicznie zagrywek Michała Drabkowskiego, a jeśli zdołała skonstruować akcję, atakujący z Garwolina nie potrafili się przebić przez blok Kamil Burzec – Piotr Pierzchalski – Piotr Rząca. Właśnie przy tym ustawieniu, Drabkowski na zagrywce i wspomniani siatkarze w pierwszej linii, siedlczanie zdobywali najwięcej punktów także w kolejnych setach. W połowie partii wypracowywali wyraźną przewagę, która utrzymywali do końca. W ostatniej wręcz rozbili garwolinian, dopiero gdy prowadzili 19:10 nieco odpuścili.
- Jesienią w meczu z Wilgą 80 proc. piłek zagrywałem do Piotrka Pierzchalskiego. Rywale prawdopodobnie spodziewali się tego samego, a my tym razem zagraliśmy bardziej skrzydłami, więcej atakowali Piotr Rząca i Kamil Burzec – powiedział po meczu Michał Drabkowski.

Na tle zespołowej gry Ósemki Elmo siatkarze z Garwolina zawiedli, w zespole Wilgi wyróżniali się jedynie Edward Górecki jr i Jakub Sokołowski.

Kibice spodziewali się nieco więcej po meczu trzeciej z czwartą drużyną w tabeli. Prymat w regionie Ósemki Elmo (3:2, 3:1) nie podlega dyskusji, co nie znaczy, że Wilga jest słaba. To przynajmniej typowy średniak z II ligi.
SŁAWOMIR KINDZIUK

II liga mężczyzn
11. kolejka:
Ósemka – Wilga 3:1 (-21, 18, 18, 19), Armat – Pronar 1:3, AZS UWM II – WTS 3:1, GTS – Ślepsk 0:3, Legia – Pekpol 0:3.

(19 stycznia):
Ósemka – Elmo (mecz przełozony), Ślepsk – Wilga, WTS – Armat, Pronar – GTS, Pekpol – AZS UWM II.