Wilga coraz dalej

KIN
SIATKÓWKA. II-ligowa Wilga znowu przegrała po tie-breaku. Tym razem uległa 2:3 w wyjazdowym meczu ze Ślepskiem Augustów. W dotychczasowych dwunastu kolejkach II ligi siatkarze z Garwolina rozgrywali pięciosetowe ...

SIATKÓWKA. II-ligowa Wilga znowu przegrała po tie-breaku. Tym razem uległa 2:3 w wyjazdowym meczu ze Ślepskiem Augustów.

W dotychczasowych dwunastu kolejkach II ligi siatkarze z Garwolina rozgrywali pięciosetowe spotkania aż osiem razy. Jednak nie zawsze w decydującej partii dopisywało im szczęście. Wygrali 3:2 tylko trzy razy, natomiast przegrali w takim stosunku pięć razy. Tak się właśnie stało także w minioną sobotę, gdy oddali tie-breaka Ślepskowi Augustów do jedenastu. Szkoda, bo garwolinianie prowadzili już 2:1 w setach, także do połowy decydującej partii dobrze im szło.

Związany z klubem z Garwolina Grzegorz Głowacki już wcześniej sygnalizował, że siatkarze Wilgi nie wytrzymują presji w decydującym momencie. W Augustowie historia się powtórzyła, Wilga zdobyła tylko punkt i jest coraz dalej od play off z udziałem czołowej czwórki. Zajmuje w tabeli obecnie szóste miejsce ze stratą trzech punktów do czwartego Ślepka. W najbliższą sobotę Wilga zagra u siebie z wiceliderem II ligi, Pronarem Hajnówka

Nie odbył się mecz tej kolejki Ósemka Elmo – Legia, który siedlecki klub przełożył na 26 stycznia o godz. 20, natomiast z AZS UWM II Olsztyn siatkarze z Siedlec siedlczanie zagrają u siebie w pierwszym wolnym terminie, 9 lutego o godz. 18.

II liga mężczyzn
12. kolejka:
Ślepsk – Wilga 3:2, WTS – Armat 3:1, Pekpol – AZS UWM II 3:0, mecze Ósemka Elmo – Legia i Pronar – GTS przełożone.

1. Pekpol Ostrołęka 12 32 35-13
2. Pronar Hajnówka 11 27 30-11
3. Ósemka Elmo Siedlce 11 23 29-19
4. Ślepsk Augustów 12 20 28-21
5. AZS UWM II Olsztyn 12 18 22-23
6. Wilga Peiying Garwolin 12 17 26-29
7. Legia Warszawa 11 13 19-24
8. Armat Kozienice 12 12 18-28