Ósemka Siedlce pokonała drużynę z Olsztyna

Tomasz Obrępalski
Siatkarze Ósemki Siedlce długo nie rozpamiętywali wpadki sprzed tygodnia w meczu z Pekpolem Ostrołęka. Przy wypełnionej po brzegi hali w Siedlcach, rozbili AZS UWM II Olsztyn 3-0.

Pierwszą partię lepiej zaczęli goście. Grali spokojniej i o wiele skuteczniej w ataku od siedlczan. Dzięki takiej postawie, przez pierwszą cześć seta zawodnicy z Warmii i Mazur stale utrzymywali 2- lub 3-punktową przewagę. Przebudzenie gospodarzy nastąpiło przy wyniku 11:13. W zespole z Siedlec w końcu zaczął funkcjonować blok, który ułatwił obronę i umożliwił wyprowadzanie kontrataków. Dużą rolę odegrał tutaj libero siedleckiej ekipy, Grzegorz Kołodziej, który niejednokrotnie bronił bardzo trudnych ataków. Konsekwencja i pełne zaangażowanie w grze do końca seta, dały Ósemce zwycięstwo 25:22.

Drugą odsłonę tego meczu można określić jako "teatr jednego aktora". Sztuka pt. "Demonstracja sił". W roli głównej siatkarze Ósemki Siedlce. Set ten stał pod znakiem absolutnej dominacji gospodarzy. Od początku do końca kontrolowali oni przebieg gry, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Rozpoczęli od 6:2 i 9:3, a skończyli na 25:13. Z bardzo dobrej strony w tej partii pokazali się siedleccy przyjmujący - Paweł Łęgowski i Mariusz Kuczko. Niezły mecz rozegrał także atakujący, Karol Hachuła.

Na początku trzeciego seta, lekką przewagę wypracowali sobie goście. Prowadzili 0:2, 2:4, 4:5. Lecz "im głębiej w las", tym Akademikom z Olsztyna grało się ciężej. Dzięki dobrej grze m.in. Mariusza Kuczko, gospodarze wyszli na prowadzenie 8:7. Olsztynianie w żadnym wypadku nie mieli zamiaru składać broni. Walczyli bardzo ambitnie, co zaowocowało czteropunktową
przewagą (14:18). To było jednak wszystko, na co było stać tego dnia gości. Do końca seta, kontrolę nad przebiegiem gry przejęli, niesieni głośnym dopingiem kibiców, gospodarze. Set zakończył się wynikiem 25:23, zaś cały mecz 3-0.

Był to kolejny mecz, na którym czynny doping prowadziła zorganizowana grupa młodych kibiców z Siedlec.

Ósemka Siedlce - AZS UWM II Olsztyn 3-0
( 25:22, 25:13, 25:23 )

Ósemka: Milewski, Hachuła, Kuczko, Łęgowski, Jesień, Krzaczek, Kołodziej (libero).