Dziwna decyzja sędziów

sławomir Kindziuk
KOSZYKÓWKA. Kiedy siedlczanki z AZS AP przegrywały ze studentkami stołecznej Politechniki już tylko jednym punktem 56:57, sędziowie nieoczekiwanie przerwali mecz.

W wyjazdowym meczu w stolicy z Politechniką Warszawski studentki z Siedlec przegrały wyraźnie dwie pierwsze kwarty 14:20 i 13:20. Jednak po przerwie w podopieczne trenera Arkadiusza Mazurkiewicza wstąpił nowy duch, zaczęły odrabiać straty. W 30. minucie miały tylko pięciopunktową stratę (50:55). Świetnie rozpoczęły także ostatnią odsłonę, trafiły celnie do kosza rywalek trzy razy, a przeciwniczki zdobyły zaledwie raz. W tym czasie z parkietu za pięć przewinień zeszły dwie koszykarki z podstawowego składu AZS PW, Marta Grudzińska i Diana Szarlik.

Wtedy, na 6 minut i 13 sekund przed końcem spotkania sędziowie po kilku minutach narad podjęli dziwną decyzję, przerwali mecz ze względu na spadającą z dachu deszczówkę. Zdania, czy kontynuować mecz były podzielone, bowiem woda lała się na parkiet od początku spotkania.
- Nie wiem, gdybym był sędzią, prawdopodobnie ze względu na bezpieczeństwo koszykarek podjąłbym taką samą decyzję, ale dlaczego zapadła dopiero gdy mecz się wyrównał i mieliśmy wyraźną przewagę – pyta trener Mazurkiewicz.

Decyzję w sprawie tego spotkania podejmie wydział gier Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki. AZS AP raczej nie zgodzi się na jego powtórzenie od początku, będzie optował za dograniem końcówki. Powstaje też pytanie kto pokryje koszty powtórnego wyjazdu siedlczanek z winy gospodarzy sobotniego meczu?

W dodatku skomplikował się terminarz kolejnych meczów siedleckich koszykarek. Mają do rozegrania zaległe spotkanie z AZS UW Warszawa (przełożone na prośbę warszawskiego klubu), a planowane na najbliższą sobotę w Siedlcach spotkanie z Żyrardowianką chce przełożyć AZS AP. W hali przy ul. Prusa odbędą się bowiem dwie duże imprezy, gala kickboserska i turniej zapaśniczy seniorów o Puchar Polski, a swój mecz chcą też rozegrać II-ligowi siatkarze Ósemki.

I liga koszykówki kobiet
16. kolejka:
AZS PW – AZS AP 57:56 (przerwany w 23.minucie), Piaseczno – Lider 79:87, Mag Rys – La Basket 107:41, Żyrardowianka – Arcus SMS II 90:75, Widzew – AZS UW 87:55.

(26 stycznia):
AZS AP – Żyrardowianka (mecz przełożony), AZS UW – Mag Rys, Widzew – Pułaski, Arcus SMS II – Piaseczno, LA Basket – Lider, Hartmann – AZS PW.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?