Szesnaście minut nadziei

KIN
Przez trzy kwarty zawodniczki AZS AP Siedlce walczyły z Liderem Pruszków jak równy z równym. Dopiero słaba ostatnia część spotkania przesądziła o ich porażce z czołową drużyną I ligi.

Siedlczanki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze. Objęły prowadzenie 12:2, a potem przez 16 minut je utrzymywały, do stanu 25:21. Do tego momentu faworyzowanym pruszkowiankom nic nie wychodziło. Przegrywały z siedlczankami walkę o piłkę pod obiema tablicami, miały fatalną skuteczną rzutową. Na parkiecie w zespole Lidera przebywały w tym okresie przez większość czasu grająca przez wiele lat w drużynach ekstraklasy Katarzyna Dulnik oraz trzy koszykarki, które trzy dwa lata temu występowały w Pogoni Siedlce: Anna Kadrońska, Ewa Rucińska i Justyna Kołos. Odmłodzona drużyna AZS AP radziła zaś sobie zaskakująco dobrze. W obronie brylowały Anna Nowak i Małgorzata Rączka, a w ataku Olga Ogrodowicz i Karolina Krawczyk. Jednak w miarę upływu czasu rywalki się rozkręcały i po remisie 27:27 na dobre objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu powiększając przewagę coraz bardziej. Natomiast gospodynie słabły z każdą minutą. Mecz zakończył się porażką AZS AP 48:87.

I liga koszykówki kobiet
20. kolejka:
AZS AP – Lider 87:48, Piaseczno – Widzew 52:92, Żyrardowianka – AZS UW 63:60, AZS PW – Pułaski 84:27, Mag Rys – Arcus SMS II 30:81.