Pokazali się rezerwowi

Siedlczanie w godzinę ograli w trzech setach rywali z Warki. Trener Ósemki Elmo dał pograć zmiennikom. Tylko w drugiej partii siatkarze z Warki zdołali nawiązać wyrównaną walkę z gospodarzami.

Siedlczanie w godzinę ograli w trzech setach rywali z Warki. Trener Ósemki Elmo dał pograć zmiennikom.

Tylko w drugiej partii siatkarze z Warki zdołali nawiązać wyrównaną walkę z gospodarzami.
– To był ten moment w meczu, kiedy dała znać o sobie presja wyniku – komentuje libero Ósemki Elmo Grzegorz Kołodziej.

Przyjezdni dość długo prowadzili, ale siedlczanie wyrównali na 20:20, a później po trzech setbolach pokonali WTS 27:25. W pierwszym i trzecim secie podopieczni trenera Dariusza Prekurata mieli tak dużą przewagę, że szkoleniowiec dał pograć rezerwowym zawodnikom. Za siatkarzy z pierwszej szóstki wchodzili na parkiet Konrad Małek, Robert Malon i Michał Witkowski.

Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki, które zadecydują kto obok Pekpolu Ostrołęka i Pronaru Hajnówka zagra w play off finałowej czwórce. Szanse na to mają zarówno siedlczanie, jak i garwolinianie.
- Jeszcze nic do końca nie jest przesądzone, naszym celem jest przynajmniej czwarte miejsce, a do tego potrzebne jest nam jeszcze jedno zwycięstwo – powiedział Dariusz Prokurat.
W najbliższy weekend Ósemka zagra w Augustowie ze Ślepskiem, a Wilga w Warce z WTS.
KIN

II liga mężczyzn
Ósemka Elmo – WTS 3:0 (25:19, 27:25, 25:15)
Skład Ósemki: Drabkowski, Bieliński, Burzec, Szataniak, Płocki, Pierzchalski oraz Kołodziej (l), Małek, Witkowski, Malon. Trener – D.Prekurat.
AZS UWM II – Pronar 1:3, Pekpol – Ślepsk 3:2, mecz Legia – Armat przełożony na 20 lutego.

1. Pekpol Ostrołęka 15 40 44-17
2. Pronar Hajnówka 15 39 42-13
3. Ósemka Elmo Siedlce 15 27 35-28
4. Ślepsk Augustów 15 24 34-27
5. AZS UWM II Olsztyn 15 23 29-29
6. Wilga Peiying Garwolin 15 22 33-34
7. Legia Warszawa 14 16 22-30
8. Armat Kozienice 14 16 23-32