Dobre widowisko, gra średnia

SŁAWOMIR KINDZIUK
Siedlczanie byli o krok od pokonania AZS UWM II Olsztyn, lecz przegrali piątego seta do trzynastu. Wilga Garwolin awansem wygrała z GTS Gdańsk 3:0. W sobotę w zaległym meczu Ósemka podejmowała na własnym ...

W sobotę w zaległym meczu Ósemka podejmowała na własnym parkiecie rezerwy osztyńskiego AZS UWM. Drugą drużynę klubu występującego w ekstraklasie tworzą ubiegłoroczni mistrzowie Polski juniorów, a że ci młodzi siatkarze chcą grać w PLS, widać było od pierwszego gwizdka. Ósemka z AZS II sąsiadują w tabeli, siedlczanie chcieliby w pierwszym sezonie występów w drugiej lidze wejść do czołowej „czwórki”, więc też podeszli do spotkania ambitnie.

Gra momentami może nie była najładniejsza, jednak kibice na brak emocji nie mogli narzekać. W dodatku fani Ósemki wreszcie się zorganizowali, widownia bawiła się jak na meczach Ligi Światowej.
Pierwszego seta wygrała Ósemka uciekając rywalom od stanu 18:18. W drugim minimalnie lepsi byli goście. Trzeci set znowu był dla gospodarzy do 20, ale olsztynianie doprowadzili do tie-breaka, rozbijając w czwartej partii gospodarzy do 12.

Początek piątego seta był bardzo zacięty. Piotrowi Pierzchalskiemu wyszły dwa efektowne ataki, a że jest to siatkarz, który „podkręca” swoim zachowaniem kolegów z zespołu i widownię, wydawało się Ósemka rozstrzygnie mecz na swoją korzyść. Niestety, przy stanie 5:5 siatkarze z Olsztyna zdobyli pod rząd trzy punkty, zaś później prowadzili 13:7. Jednak wówczas wszyscy na trybunach wstali i podopieczni trenera Dariusza Prekurata zaczęli zdobywać punkty, doprowadzając do stanu 13:14. Dopiero wtedy popełnili w bloku błąd, który przesądził o ich porażce w całym meczu 2:3.
Dwugodzinny spektakl podobał się publiczności, chociaż sporo w tym spotkaniu było zrywów raz jednej, raz drugiej drużyny oraz dużo błędów własnych siatkarzy.
- Gramy ciągle bez Piotrka Rzący, który zdobywał w meczu nawet po 18 punktów, mamy też luki na środku – powiedział po meczu Piotr Prekurat.

W najbliższą sobotę Ósemka zagra w Siedlcach z WTS Warka. Jeśli wygra, być może już te trzy punkty zapewnią jej grę w play off w „czwórce”. Widownię będą mieli na pewno za sobą.

Natomiast Wilga Garwolin w ubiegłym tygodniu rozegrała mecz z 15. kolejki. Podejmowała na własnym parkiecie GTS Gdańsk pokonując rywali 3:0. Było to gładkie zwycięstwo gospodarzy. Wilga też ma ciągle szanse na miejsce po rundzie zasadniczej w pierwszej „czwórce”.

II liga mężczyzn
Mecze zaległe: Ósemka Elmo – AZS UWM II 2:3 (25:20, 23:25, 25:20, 12:25, 13:15); Pronar – Legia 3:0, Legia – Ślepsk 0:3; awansem z 15. kolejki: Wilga - GTS 3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

1. Pekpol Ostrołęka 14 38 41-15
2. Pronar Hajnówka 14 36 39-12
3. Ósemka Elmo Siedlce 14 24 32-28
4. Ślepsk Augustów 14 23 32-24
5. AZS UWM II Olsztyn 14 23 28-26
6. Wilga Peiying Garwolin 15 22 33-34
7. Legia Warszawa 14 16 22-30
8. Armat Kozienice 14 16 23-32