Spektakle plenerowe tego lata opanują Warszawę. Od 24 czerwca do 2 lipca potrwa jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. W tym czasie będziemy mogli obejrzeć 12 przedstawień wystawianych pod chmurką.

Lato w Warszawie zapowiada się bardzo teatralnie. W plenerze będziemy mogli oglądać nie tylko przedstawienia na placu Konstytucji i w Och-Grójecka, spektakl w ramach Teatru na Leżakach czy spektakle Klubu Komediowego na Placu Zabaw nad Wisłą, ale też 12 przedstawień, które zostaną wystawione pod gołym niebem w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy.

Wydarzenie rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 2 lipca. Przez dwa letnie weekendy zobaczymy zarówno polskie, jak i zagraniczne spektakle. Zostaną one wystawione na warszawskich skwerach i w parkach. Na tegoroczną edycję imprezy do Polski przyjadą twórcy i artyści z Włoch, Niemiec i Rosji. Festiwal ma bardzo bogatą tradycję - organizowany jest cyklicznie w Warszawie od 1993 roku. Przedmiotem jego zainteresowania są teatr, taniec, cyrk i performance. - W ciągu tych dwudziestu pięciu lat wędrowaliśmy po Warszawie adaptując na potrzeby wydarzeń festiwalowych różne przestrzenie, prezentowaliśmy różne dziedziny sztuki poczynając od tańca, kina, muzyki oraz teatru, a kończąc na instalacjach plastycznych i performance’ach. Ale to co nas motywowało przy budowaniu corocznego repertuaru to była chęć prezentowania widowisk, które były zróżnicowane formalnie i tematycznie - mówi Dariusz Jarosiński, dyrektor festiwalu Sztuka Ulicy.

Czytaj też: Kina plenerowe 2017, Warszawa. Tam obejrzymy filmy pod chmurką [PRZEGLĄD]

Doskonała promocja
Ze względu na swój prestiż i bogatą ofertę artystyczną, festiwal jest też doskonałą promocją dla miasta i jego wizytówką. Spektakle odgrywane w plenerze przyciągają nie tylko mieszkańców Warszawy, ale również turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dodatkowym atutem wydarzenia jest to, że wszystkie przedstawienia odbywają się w znanych i reprezentacyjnych miejscach stolicy. W tym roku spektakle zostaną wystawione na skwerze przy Metrze Słodowiec, w parku Szczęśliwickim, na Agrykoli oraz na Rynku Nowego Miasta.
Wszystkie spektakle są bezpłatne.

Co w programie?
W harmonogramie festiwalu znalazło się 12 przedstawień. Na początek, 24 czerwca, zobaczymy „Ostatni bastion” Wędrujacych Lalek Pana Pezo z Rosji (godz. 21 na Słodowcu) oraz „Carmen Funebre” Teatru Biuro Podróży (godz. 22 na Agrykoli). Osoby, które interesują się włoskim teatrem, powinny wybrać się 30 czerwca lub 1 lipca do parku Szczęśliwickiego, gdzie o 22 zobaczymy spektakl „Dawno, dawno temu” Ondadurto Teatro. Z kolei Antagon Theater AKTion z Niemiec zaprezentuje przedstawienie „F.A.U.S.T. III”. Odbędzie się ono 2 lipca o godz. 22 na Agrykoli. Zobczymy też spektakle Teatru Snów, Teatru Klinika Lalek, Limen Butoh, Sceny c oraz A3Teatr.
Organizatorzy Sztuki Ulicy przygotowali też inne atrakcje. 30 czerwca zostanie otwarta wystawa prac Dariusza Milińskiego. Zobaczymy jego najnowsze obrazy, ilustrujące teatralny sposób bycia społeczności, w której żyje i tworzy. Wystawa potrwa do 27 lipca, a będzie można ją oglądać w Galerii „Pod okiem” przy ulicy Grójeckiej 79.

Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w 1993 roku i okazała się wydarzeniem, którego warszawiacy potrzebują. Przez te wszystkie lata prezentowane były różne dziedziny sztuki: teatr, taniec, performance, kino, muzyka. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Scena 96 mówią, że istotą festiwalu jest spotykanie się, wspólne przeżywanie i integrowanie się wielu różnych pokoleń.


Zobaczcie też: „Domek dla lalek”. Urokliwa kamienica schowana w centrum Warszawy [ZDJĘCIA, WIDEO]


Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!