Wybierz region

Wybierz miasto

  Lądowisko dla helikopterów dla Siedleckiego Szpitala

  Autor: agencja@naszemiasto.pl

  2007-06-28, Aktualizacja: 2007-06-28 15:06

  Szpital wojewódzki w Siedlcach będzie miał lądowisko dla helikopterów. Urząd marszałkowski na tą inwestycję przekazał 400 tys zł. Do końca roku ma być gotowa dokumentacja i projekty.

  Szpital wojewódzki w Siedlcach będzie miał lądowisko dla helikopterów. Urząd marszałkowski na tą inwestycję przekazał 400 tys zł.

  Do końca roku ma być gotowa dokumentacja i projekty. Jak powiedział dyrektor szpitala Wojciech Kaszyński lądowisko może zacząć funkcjonować wiosną przyszłego roku. Wydawało by się, że te lądowiska które zostały po wizycie Jana Pawła II w Siedlcach można było by przystosować do szpitalnych potrzeb. Jednak wszystkie warunki, które musza być spełnione mówią o tym, że lądowisko musi być tak blisko żeby można było bezpośrednio z helikoptera przetransportować bez użycia dodatkowych środków transportu pacjenta do szpitala.

  Lądowisko powstanie na terenie szpitala tak aby spełnić wszystkie wymogi. Usytuowanie lądowiska pozwoli nam na bardzo szybki transport, dosłownie kilkadziesiąt metrów, miedzy helikopterem a naszym szpitalem. Obecnie pacjenci do klinik specjalistycznych transportowani są karetkami.

  Sonda

  Czy jesteś za powtórką egzaminu gimnazjalnego, jeżeli potwierdzi się przeciek? Czytaj więcej...

  • nie (57%)
  • tak (43%)